Mezinárodní pěvecká soutěž Diamonds Voice

Přihlašte se ještě dnes!

Výsledky festivalu 2018

6. ročník mezinárodního pěveckého festivalu Diamonds Voice a 4. ročník projektu Slovanské kultury konaný pod názvem „ Souhvězdí dobra“, zakončil 9. rokem koncert v kapli Betlémské, pod názvem Červená stužka a My .

V letošním roce se do Prahy sjelo 42 účastníků z 13 zemí světa, kteří přijali účast v jednom z těchto kulturních projektů. V dětské soutěži mezinárodního pěveckého festivalu nakonec porotci ve složení:

Tatiana Shcherba – Rusko, ředitelka nadačního fondu Anděl naděje a několik mezinárodních festivalů na území Ruské Federace, Karla Abdikarimová – Kazachstán, ředitelka mezinárodních dětských  pěveckých festivalů v Astaně a Almatě,národní umělec Uzbekistánu, pan Mansur Taschmatov, zpěvák a producent, Jaroslav Parči – zpěvák, skladatel moderátor a realizátor charitativních projektů pro děti z dětských domovů, či dlouhodobě nemocných – Slovensko,Alberto Loreydis Pérez Zamora z Kuby – manager. Za Česko, pak v porotě zasedl Zdeněk Barták, hudebník, skladatel jak úspěšných muzikálů , tak hitů Heleny Vondráčkové, Michala Davida a dalších našich zpěváků.

 

 

Určili toto pořadí v dětské soutěži:

Na třetí místo dali Kristýnu Mandousovou z Česka, druhou příčku obsadila zpěvačka z Kazachstánu Asetkyzy Aruai a první místo putuje zásluhou Julie Michelové do Česka. Dětská soutěž se konala ve středisku RSVK, Praha 6. Následný kulturní program „ Souhvězdí dobra“ – projekt Slovanské kultury se taktéž realizoval ve středisku Ruské vědy a kultury. V tomto projektu vystoupilo na 29 umělců s tanci a zpěvy.

Konkurz dospělých zpěváků se konal v music clubu Misch Masch a porotci určili 18 soutěžícím toto pořadí: na třetím místě skončily se stejným počtem 111 bodů Maria Paulet z Rumunska a Asiel Rodrigues Serrano z Kuby, o druhou příčku s 113 body, se dělila  Annys Maria Batista Gonzales z Kuby a Zhumabajeva Aydin z Kazachstánu , první místo si zaslouženě odváží zpěvák z Ruska, Pavel Kuzmin se 115 body.

Velkou cenu festivalu obdržela i Tatiana Shcherba za realizaci projektu Souhvězdí dobra a taktéž Karla Abdikarimová veze cenu pedagogům z Kazachstánu a ředitelka Domu armády z Petrohradu, pani  Natálie Bogatyrova.

Bez partnerů by se však nic nekonalo a tak velký dík patří:

Středočeskému kraji zastoupený pani hejtmankou Jermanovou

Kapitálové a realitní společnosti EPIC GROUP a DH CAPITALS

Dopravnímu podniku Praha za reklamu festivalu u vstupů do stanic metra tiskové materiály realizovala společnost Crudio pana Miroslava Jiřičky

Ruskému středisku vědy a kultury, kde proběhly projekty Souhvězdí dobra a dětský konkurz Společnost Frutico v čele s ředitelkou Klárou Sezgin která věnovala květiny soutěžícím

Majiteli Royal Bastards Barbershopu a ikiwi sídlící v Brně – panu Viktorovi Jagošovi Clubu Misch Masch, který po dva večery přijal naše finalisty v kategorii dospělé Euro Gold Centrum – šperkařská společnost sídlící v Pařížské 6, Praha 1

Internetové televizi ALL TV a jejímu kameramanovi Vladimíru Grunclovi Vizážistkám paní Renátě Jandové a Pavle Zajíčkové Vlasovému studiu Hair Fashion Point, paní Žanety Kaiserové

V neposlední řadě společnosti Red Ribbon, která se stará o prevenci v boji proti AIDS, vedenou panem Miroslavem Hlavatým.

 

Charitativní koncert: Červená stužka a My

V kapli Betlémské dne 30.11.2018 od 19:30 hodin,se pak uskutečnilo oceňování výherců festivalu Diamonds Voice, v jednotlivých kategorií a následovalo jejich vystoupení  vítězů, včetně vystoupení národního umělce Mansura Taschmatova z Uzbekistánu, Jaroslava Parčiho, s hrou na balalajku zpestřil Vladimír Opěchin ( Rusko) a našich zpěváků pak pro dobrou věc zazpívaly: Petra Slaninová, Petra Longauerová, Pam Rabbit, Natálka Grossová a Katie Kei. Závěr gala koncertu Červená stužka a My, s nástupem všech účinkujících, obstaral s písní Pavel Kuzmin ( Rusko).

Večery moderovaly Eliška Trokanová a Kateřina Štěrba.

Přítomna byla TV Prima s moderátorkou Evou Decastelo, která vyzpovídala zpěváky i zahraniční porotce.

Tento charitativní koncert se konal již 9 rokem v rámci prevence a boje proti AIDS – dobrovolné vstupné šlo ve prospěch Red Ribbon, z.s. ředitele pana Hlavatého.

V koncertě dáváme přednost mladým zpěvákům naší POP scény a jelikož tato doposud smrtelná nemoc, nezná hranic, vždy pozveme i zahraniční zpěváky.

Statistiky nákazy toto nemocí jsou neúprosné a bohužel rostoucí čísla nás přesvědčují, že by se o prevenci měly více zabývat složky ministerstva zdravotnictví a školství. Pokusím se v následném roce vyvolat s nimi jednání o možnosti zařadit ve školách přednášky o této problematice s žáky 8 tříd ZŠ.

 

Jsme rádi, že koncert podpořil i Dopravní podnik Praha – s plakáty u vchodu do stanic metra Národní a Můstek. Jsme přesvědčeny, že na jubilejním 10 ročníku tohoto koncertu bude větší propagace tohoto koncertu.

Ukázka z kaple Betlémské na TV Prima – Top Star – na 19 minutě a 35 vteřinách https://prima.iprima.cz/porady/top-star-magazin/50-epizoda-2?fbclid=IwAR34QXMCIx2VPx7n2rL3S9Gb2gWnOj8jVMxk51lBbBNiG-YmSfm5ORRU3Mk

Ukázky ze soutěží i kaple Betlémské, pak na linku: https://www.youtube.com/playlist?list=PL3XBMiuyhtT8J3fjtmJr-tyMw1e7Kcf9A&fbclid=IwAR25ciRfsbxI_0WQNWbi3kmafK53y0fDFMPpNKsAHPyfZ2o89MAGVQnpEck

 

Zprávu sepsal, Josef Čermák