Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/gdiamond/web/wp-includes/wp-db.php on line 1312 Výsledky 2016 | Diamonds Voice

Mezinárodní pěvecká soutěž Diamonds Voice

Přihlašte se ještě dnes!

Výsledky 2016

Čtvrtý ročník mezinárodního pěveckého festivalu Diamonds Voice je již minulostí.

Festival se konal jako v letech minulých od 26.11. do 02.12.2016 v Praze. Semifinálová kola 28 a 29.11.2016, proběhla v nově rekonstruovaném divadle Braník a finále pak 30.11. v předvečer Světového dne boje proti AIDS,  v kapli Betlémské.

Festival obdržel záštitu MČ Praha 4. Magistrátu hl. m. Prahy a Senátu ČR.

Letošní festival byl obohacený o Dny kultury Ruské federace, konané pod názvem Souhvězdí dobra, které připravila pani Tatiana Štěrba – ředitelka  fondu Mecenát Naděje – Petrohrad, kde exceloval taneční a pěvecký dětský soubor FORTE z Petrohradu, pod vedením pani Světlana Elantěvi a Tatjany Ufimcevi.

Festivalu se zúčastnilo 15 zpěváků v dospělé kategorii – z 10 zemí a 3 kontinentů. V dětské kategorii pak bylo vybráno 6 zpěváků ze 4 zemí.

V porotě usedli: BLR – Nikolaj Tekeliev-manager ,RF – Tatiana Štěrba – manažerka, ředitelka festivalů, BY – Olga Gornichar – zpěvačka, UZB – Mansur Taschmatov – zpěvák, skladatel , GE- Mamuka Sichinava – manager, producent, skladatel, KZ – Karla Abdikarimová – manažerka

Ze semifinálových kol mělo postoupit 6 zpěváků do finále ale jelikož každý porotce preferoval své zpěváky, byl výběr rozšířen o další dva zpěváky a to z Arménie a Kyrgyzstánu, podle počtu přidělených bodů . Porota ve finále jela od nuly a byla rozšířena o další dva členy za Česko – Josef Čermák, ředitel festivalu a Michael Hejč – hudební virtuóz a skladatel .

Zde pak na prvním místě skončili zpěváci z Gruzie – Georgi Nakashidze a Česka – Kateřina Kolčavová s rovným počtem 78 bodů. Druhé místo obsadily zpěváčky z Kyrgyzstánu – Nena a z Ruské federace – Taisa Gorbenko. Třetí příčka pak putovala do Bulharska- Ivanovi Gajdarovi, Uzbekistánu – Sabině Turzonové a z Kazachstánu – Alibeku Shakenovi.

V dětské soutěží po dvou semifinálových kolech zvítězila zpěvačka z Běloruska – Valerie Azarenko a z Bulharska – Presiana Dimitrova se stejným počtem bodů 119. N druhé příčce pak naše dětská a nejmladší účastnice festivalu, Nela Žáková a o třetí příčku se dělili talenti z Ruska – Sofia Goljanič a Česka- Matyáš Cahák .

Cenu od společnosti Euro Gold  Centrum si převzala Nena z Kyrgyzstánu a Nela Žáková z Česka.

Poděkování patří partnerům festivalu : Sintro Invest, cestovní kancelář CRUSE &TRAVEL, šperkařská společnost Šenýr , společnost Gatehelprs z Loun a Středočeský kraj. Dalšími partnery je OSA, šperkařská společnost Euro Gold Centrum. O líčení  se postarala skupina Pavly Zajíčkové a Renáty Jandové a pohoštění jsme nalezli v klubu  Steampunk Prague na Praze 1.

 Mediálními partnery byly rádio GO a internetová televize All TV.

Ale i výbornému moderátorovi všech soutěžních večerů – Vlastíkovi  Vébrovi, dále:  Michalovi a Sašovi Bilanovým za svozy a odvozy účastníků festivalu na letiště, panu Honzovi Štorkovi za růže pro vítěze a vína na raut. Ale i starostovi Kutné Hory, panu Martinovi Starému, který pro účastníky festivalu zorganizoval osobní přijetí ale i v ruském jazyce exkurzi v mincovně a kostele sv. Barbora. O zvuk se staral Pavel Nový. Velký dík všem.

cena-festivalu-porotcumgeorgi-nakashidze-gruziehanna-pekhartovahost-koncertu-mirela-dimitrova-bulharskohynek-tommivan-gajdarov-bulharskoja-v-rozhovoru-s-mirkem-hlavatymkarla-abdikarimova-na-podium-dava-svoji-cenukaterina-kolcavovamichal-hejc-a-houslemisa-noskovanela-zakovanena-kyrgyzstanobrazyocenena-skupina-forteoceneni-zpevaciperci-na-podiuporotci-na-sceneporotci-mansur-karla-nikolaj-olga-gornicarpredavam-cenu-nele-zakovepredavam-cenu-reditelce-fortepredavam-cenu-valerii-azarenkopredavam-dar-egc-nena-kyrgyzstanraia-movsisian-armeniesabina-turzovova-uzbekistanshakenov-alibek-kazachstanskupina-forte-ruskoskupina-melodicaa-na-podiutaisia-gorbenko-ruskotatjana-ocenuje-dny-ruskavalerie-polakvitezne-valerie-azarenko-belorusko-a-presiana-dimitrova-bulharsko-detska-kategoriezpiva-katerinazpiva-parcizpiva-zuza-nova