Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/gdiamond/web/wp-includes/wp-db.php on line 1312 Výsledky 2014 | Diamonds Voice

Mezinárodní pěvecká soutěž Diamonds Voice

Přihlašte se ještě dnes!

Výsledky 2014

Druhý ročník mezinárodního pěveckého festivalu Diamonds Voice, se uskutečnil od 28.11. do 30.11.2014 za silné kulturní a politické podpory umělců i politiků z Gruzie. Festival obdržel Záštitu od ministerstva kultury ČR a Senátu ČR. Festivalová semifinálová kola probíhali v Top Hotelu, Praha 4, Chodov a finálové kolo pro 7 zpěváků, pak 30.11.2014 v kapli Betlémské - v kategorii dospělých. Tento večer se konal i Gala koncert pod názvem Červená stužka a My.

Již 27.11.2014 se uskutečnila schůzka delegace z Gruzie na našem ministerstvu kultury, kterou přijala 1.náměstkyně ministra, pani JUDr. Kateřina Kalistová. Ve 14 hodin se pak odhalila na domě v ulici 5 května č.70, Praha 4,pamětní deska prvnímu premiérovi Abcházie, panu Dmitry (Arzakan)Emukhvari, který zde žil v emigraci v letech 1922 – 1939.

28.11.2014 – první semifinálový večer, se od 19 hodin předvedli písní v libovolném jazyce a moderním uspořádání 11 dětských talentů ze 6 zemí a pak od 19 hodin 15 dospělých zpěváků ze 14 zemí. Tento večer byl kulturně podpořen kulturním vystoupením vynikajícího státního souboru z Abcházie, souboru Capelli a na závěr pak zpěvy překvapil mužský sbor Lashkari. Během večera byla na projekci k vidění místa České republiky, která jsou pod UNESCEM.

29.11.2014 – druhý semifinálový večer se prezentovali dětští i dospělí zpěváci písní v jazyce národním od autora země z které pocházejí. Zde již probíhala na projekci prezentace zpěváka a jeho země v délce do 1 minuty. Překvapením byla prezentace mladého zpěváka z Kazachstánu Asseta Balgazina, který si ji připravil i v jazyce českém. Po těchto dvou dnech soutěž skončila pro dětské zpěváky a odborná porota vybrala 7 dospělých zpěváků, do finálového kola. Během tohoto večera v doprovodném programu vystoupila dívčí taneční a pěvecká skupina FORTE z Ruska a skupina White light s operní pěvkyní Editou Randovou.

Oba večery uváděla Helenka Hamplová a za zvukovým a světelným pultem, pak výborně pracoval se svým kolegou z Kyjeva, pan Andrey Sergejev, kteří i vše na festival pomocí společnosti pana Bilana – A Transférs dopravili do Prahy.

A jak si dospělí finalisté v semifinále u poroty vedli:

172 bodů – Markhaba Sabiyva – Kazachstán

163 bodů – Argel Campos – Španělsko

158 bodů – Luis Miguel Sanches Arevalo – Kuba

158 bodů -  Jan Čechovský – Česko

158 bodů – Mariam Patchoria – Gruzie

156 bodů -  Alice Milos – Ukajina

156 bodů – Chokoev Kuralbek – Kyrgyzstán

————————————————————————-

149 body – Federica Marinari – Itálie

148 bodů – Joce Panov – Makedonie

145 bodů -  Olga Satsiuk – Bělorusko

142 bodů – Jaroslav Parči – Slovensko

136 bodů – Ruta – Litva

131 bodů – Kristína Nídlová – Česko

128 bodů – Wiktoria Wizner – Polsko

123 bodů – Hristiyana Angelova – Finsko

 

30.11.2014 – finálový večer, kaple Betlémská spojená s Gala koncertem Červená stužka a My

Večer uváděla Helenka Hamplová a Genny Ciatti a Gala koncert pak Martina Krajčová

Za technický a mixážní pult zasedl opět Andrey Sergejev s kolegou z Kyjeva.

Tento večer otevřel vynikající  český dětský soubor Valášek pod vedením Hanky Dolejší. Opět zasedla 9 členná odborná zahraniční porota, aby naposledy ohodnotila výkony 7 finalistů, kteří zpívali libovolnou píseň v moderní úpravě. Než se sečetly výsledky porotců, vystoupil dívčí taneční a pěvecký soubor Forte z Ruska. Následovalo vyhlášení výsledků jak v dětské, tak dospělé kategorii.

V dětské kategorii se na:

1. místě se shodným počtem 168 bodů umístil zpěvák z Itálie Cataldo Gargiulo a zpěvák z Kazachstánu Asset Balgazin

2. místo obsadily opět se shodným počtem 149 bodů zpěvačka z Itálie Chiara Ranieri a z Ruska Tatiana Levchuk

3. místo s 146 body pak mladé zpěvačky z Česka – Natálka Grossová a Barborka Cinová

Na dalších pořadí se pak umístili:

4. místo se 144 body, zpěvačka z Gruzie – Salome Edisherashvili

5. místo se 143 body, zpěvák  z Finska – Viktorio Angelov

6. místo se 139 body obsadila z Česka – Petra Longauerová

7. místo se 138 body obsadila Elizabet Muratová  z Ruska

8. místo se 133 body obsadila Sofie Golianich z Ruska

V dospělé kategorii ve velice silné konkurenci bylo pořadí:

 1. místo obsadili Markhaba Sabiyva z Kazachstánu a Luis Miguel Sanches Arevalo z Kuby, se 73 body

2. místo obsadil zpěvák ze Španělska, Argel Campos ( Tenerife )se 72 body

3. místo se dělilo mezi 3 zpěváky: Marii Patchorii z Gruzie, Jana Čechovského z Česka a zpěváka z Kyrgyzstánu Chokoev Kuralbek Eshkozhoevich shodně s 69 body

4. místo obsadila zpěvačka z Ukrajiny Alice Milos ziskem 56 bodů

Zde nebylo brána v úvahu hodnocení pani Imanalievi Aichurek pro chybné vyplnění bodovací tabulky.

Vítězové si odnesly ceny od společnosti  studio Thun a Moser , které předávala pani Renáta Švihelová a cenové prémie ve výši 3.000 EUR, 2.000 EUR a 1.000 EUR se dělili podle počtu držitelů daného pořadí.

Večer pokračoval dál a to Gala koncertem za doprovodu dětského souboru Big Band Biskupská, pod vedením pana Milana Tolknera, který živě doprovodil : Helenku Hamplovou, Jaroslava Parčiho, Genny Ciatti, Jana Čechovského a hosta z Běloruska – Volha Gornichar.
Během večera se slova zhostil i pan předseda parlamentu Autonomní republiky Abcházie, Gruzie, pan Elguja Gvazava , který poděkoval za možnost být společně s námi na tomto festivalu a řediteli festivalu předal  písemné ocenění v oblasti kultury a spolupráce mezi Českou republikou a Abcházií, Gruzie.

Dále pár varovných slov o narůstajícím poštu nemocných AIDS/SPID ,vyjádřil i ředitel o.s. Red Ribbon, pan Miroslav Halavatý, kterému bylo předáno 11.580,-Kč – dobrovolné vstupné od příchozích diváků.

V pondělí 1.12.2014 se realizoval dobrovolný zájezd do Karlových Varů, kde proběhla návštěva studia Thun v Lesově u K. Varů, dále prohlídky města a politická delegace z Gruzie s porotkyní Antoninou Salnikovou  z Běloruska a porotkyní z Kazachstánu Karlygash Abdikarimovou navštívili primátora Karlových Varů, pan Petra Kulhánka.

Všem účinkujícím zpěvákům, souborům ( Forte – Rusko, Lashkari- Gruzie, Valášek – Česko, White light - Česko a Capella – Abcházie, Gruzie), jako i partnerům akce ( loga ), moderátorkám večerů, technikům, zvukařům a osvětlovačům z Ukrajiny, porotcům za spravedlivé bodování a dalším dobrovolníkům, patří velký dík, neb bez Vás by tento festival nebyl.

BY- OlgaValášekValášek 2Valášek 1UA- Alice MilošSP - Argelsilná 4předání mě oceněnípoděkování LuiseParči s BBBParči + Olga Sacjuk - NídlováOlga Gorničár s BBBoceňovádí dětínastoupení dětských finalistůmoderátorky - Helena a GennyMartina s HelenouMartina KrajčováKZ - MarkhabaKZ - 1 místoKubaKuba - Luis MiguelKG- Chokoevjá s Kubouhymnahymna 9hymna 8hymna 7hymna 6hymna 5hymna 4hymna 3hymna 1Hlavatý povídáHamplováH. HamplováGennyGE- PačkorijaForteForte 2Forte 1dětiděti s diplomyČR - Jan ČechovskýCapellaCapella 2BBBAsset zpívá i hraje3 KG-Chokoev3 Čechovský2 Španěl1 s Renátou - Kuba1 kuba1 KazachstánUA - AliceSP- ArgelRFRF- 2rf -1PL- WictoriaLitva - RutaLashkariKZ - MarkhabaKZ - AssetKuba - LuisKG - Kurla !Itálie - Federicait - ChiaraIMG_6348IMG_6121IMG_6118GE+BY+KGGE- PachkoriaGE - SalomeFinsko - AngelovaFinsko - AngelovČR + S+ITČR - PetraČR - NídlováČR - Jan ČechovskáCR-  Natálka