Mezinárodní pěvecká soutěž Diamonds Voice

Přihlašte se ještě dnes!

Výsledky 2014

Druhý ročník mezinárodního pěveckého festivalu Diamonds Voice, se uskutečnil od 28.11. do 30.11.2014 za silné kulturní a politické podpory umělců i politiků z Gruzie. Festival obdržel Záštitu od ministerstva kultury ČR a Senátu ČR. Festivalová semifinálová kola probíhali v Top Hotelu, Praha 4, Chodov a finálové kolo pro 7 zpěváků, pak 30.11.2014 v kapli Betlémské - v kategorii dospělých. Tento večer se konal i Gala koncert pod názvem Červená stužka a My.

Již 27.11.2014 se uskutečnila schůzka delegace z Gruzie na našem ministerstvu kultury, kterou přijala 1.náměstkyně ministra, pani JUDr. Kateřina Kalistová. Ve 14 hodin se pak odhalila na domě v ulici 5 května č.70, Praha 4,pamětní deska prvnímu premiérovi Abcházie, panu Dmitry (Arzakan)Emukhvari, který zde žil v emigraci v letech 1922 – 1939.

28.11.2014 – první semifinálový večer, se od 19 hodin předvedli písní v libovolném jazyce a moderním uspořádání 11 dětských talentů ze 6 zemí a pak od 19 hodin 15 dospělých zpěváků ze 14 zemí. Tento večer byl kulturně podpořen kulturním vystoupením vynikajícího státního souboru z Abcházie, souboru Capelli a na závěr pak zpěvy překvapil mužský sbor Lashkari. Během večera byla na projekci k vidění místa České republiky, která jsou pod UNESCEM.

29.11.2014 – druhý semifinálový večer se prezentovali dětští i dospělí zpěváci písní v jazyce národním od autora země z které pocházejí. Zde již probíhala na projekci prezentace zpěváka a jeho země v délce do 1 minuty. Překvapením byla prezentace mladého zpěváka z Kazachstánu Asseta Balgazina, který si ji připravil i v jazyce českém. Po těchto dvou dnech soutěž skončila pro dětské zpěváky a odborná porota vybrala 7 dospělých zpěváků, do finálového kola. Během tohoto večera v doprovodném programu vystoupila dívčí taneční a pěvecká skupina FORTE z Ruska a skupina White light s operní pěvkyní Editou Randovou.

Oba večery uváděla Helenka Hamplová a za zvukovým a světelným pultem, pak výborně pracoval se svým kolegou z Kyjeva, pan Andrey Sergejev, kteří i vše na festival pomocí společnosti pana Bilana – A Transférs dopravili do Prahy.

A jak si dospělí finalisté v semifinále u poroty vedli:

172 bodů – Markhaba Sabiyva – Kazachstán

163 bodů – Argel Campos – Španělsko

158 bodů – Luis Miguel Sanches Arevalo – Kuba

158 bodů -  Jan Čechovský – Česko

158 bodů – Mariam Patchoria – Gruzie

156 bodů -  Alice Milos – Ukajina

156 bodů – Chokoev Kuralbek – Kyrgyzstán

————————————————————————-

149 body – Federica Marinari – Itálie

148 bodů – Joce Panov – Makedonie

145 bodů -  Olga Satsiuk – Bělorusko

142 bodů – Jaroslav Parči – Slovensko

136 bodů – Ruta – Litva

131 bodů – Kristína Nídlová – Česko

128 bodů – Wiktoria Wizner – Polsko

123 bodů – Hristiyana Angelova – Finsko

 

30.11.2014 – finálový večer, kaple Betlémská spojená s Gala koncertem Červená stužka a My

Večer uváděla Helenka Hamplová a Genny Ciatti a Gala koncert pak Martina Krajčová

Za technický a mixážní pult zasedl opět Andrey Sergejev s kolegou z Kyjeva.

Tento večer otevřel vynikající  český dětský soubor Valášek pod vedením Hanky Dolejší. Opět zasedla 9 členná odborná zahraniční porota, aby naposledy ohodnotila výkony 7 finalistů, kteří zpívali libovolnou píseň v moderní úpravě. Než se sečetly výsledky porotců, vystoupil dívčí taneční a pěvecký soubor Forte z Ruska. Následovalo vyhlášení výsledků jak v dětské, tak dospělé kategorii.

V dětské kategorii se na:

1. místě se shodným počtem 168 bodů umístil zpěvák z Itálie Cataldo Gargiulo a zpěvák z Kazachstánu Asset Balgazin

2. místo obsadily opět se shodným počtem 149 bodů zpěvačka z Itálie Chiara Ranieri a z Ruska Tatiana Levchuk

3. místo s 146 body pak mladé zpěvačky z Česka – Natálka Grossová a Barborka Cinová

Na dalších pořadí se pak umístili:

4. místo se 144 body, zpěvačka z Gruzie – Salome Edisherashvili

5. místo se 143 body, zpěvák  z Finska – Viktorio Angelov

6. místo se 139 body obsadila z Česka – Petra Longauerová

7. místo se 138 body obsadila Elizabet Muratová  z Ruska

8. místo se 133 body obsadila Sofie Golianich z Ruska

V dospělé kategorii ve velice silné konkurenci bylo pořadí:

 1. místo obsadili Markhaba Sabiyva z Kazachstánu a Luis Miguel Sanches Arevalo z Kuby, se 73 body

2. místo obsadil zpěvák ze Španělska, Argel Campos ( Tenerife )se 72 body

3. místo se dělilo mezi 3 zpěváky: Marii Patchorii z Gruzie, Jana Čechovského z Česka a zpěváka z Kyrgyzstánu Chokoev Kuralbek Eshkozhoevich shodně s 69 body

4. místo obsadila zpěvačka z Ukrajiny Alice Milos ziskem 56 bodů

Zde nebylo brána v úvahu hodnocení pani Imanalievi Aichurek pro chybné vyplnění bodovací tabulky.

Vítězové si odnesly ceny od společnosti  studio Thun a Moser , které předávala pani Renáta Švihelová a cenové prémie ve výši 3.000 EUR, 2.000 EUR a 1.000 EUR se dělili podle počtu držitelů daného pořadí.

Večer pokračoval dál a to Gala koncertem za doprovodu dětského souboru Big Band Biskupská, pod vedením pana Milana Tolknera, který živě doprovodil : Helenku Hamplovou, Jaroslava Parčiho, Genny Ciatti, Jana Čechovského a hosta z Běloruska – Volha Gornichar.
Během večera se slova zhostil i pan předseda parlamentu Autonomní republiky Abcházie, Gruzie, pan Elguja Gvazava , který poděkoval za možnost být společně s námi na tomto festivalu a řediteli festivalu předal  písemné ocenění v oblasti kultury a spolupráce mezi Českou republikou a Abcházií, Gruzie.

Dále pár varovných slov o narůstajícím poštu nemocných AIDS/SPID ,vyjádřil i ředitel o.s. Red Ribbon, pan Miroslav Halavatý, kterému bylo předáno 11.580,-Kč – dobrovolné vstupné od příchozích diváků.

V pondělí 1.12.2014 se realizoval dobrovolný zájezd do Karlových Varů, kde proběhla návštěva studia Thun v Lesově u K. Varů, dále prohlídky města a politická delegace z Gruzie s porotkyní Antoninou Salnikovou  z Běloruska a porotkyní z Kazachstánu Karlygash Abdikarimovou navštívili primátora Karlových Varů, pan Petra Kulhánka.

Všem účinkujícím zpěvákům, souborům ( Forte – Rusko, Lashkari- Gruzie, Valášek – Česko, White light - Česko a Capella – Abcházie, Gruzie), jako i partnerům akce ( loga ), moderátorkám večerů, technikům, zvukařům a osvětlovačům z Ukrajiny, porotcům za spravedlivé bodování a dalším dobrovolníkům, patří velký dík, neb bez Vás by tento festival nebyl.

BY- OlgaValášekValášek 2Valášek 1UA- Alice MilošSP - Argelsilná 4předání mě oceněnípoděkování LuiseParči s BBBParči + Olga Sacjuk - NídlováOlga Gorničár s BBBoceňovádí dětínastoupení dětských finalistůmoderátorky - Helena a GennyMartina s HelenouMartina KrajčováKZ - MarkhabaKZ - 1 místoKubaKuba - Luis MiguelKG- Chokoevjá s Kubouhymnahymna 9hymna 8hymna 7hymna 6hymna 5hymna 4hymna 3hymna 1Hlavatý povídáHamplováH. HamplováGennyGE- PačkorijaForteForte 2Forte 1dětiděti s diplomyČR - Jan ČechovskýCapellaCapella 2BBBAsset zpívá i hraje3 KG-Chokoev3 Čechovský2 Španěl1 s Renátou - Kuba1 kuba1 KazachstánUA - AliceSP- ArgelRFRF- 2rf -1PL- WictoriaLitva - RutaLashkariKZ - MarkhabaKZ - AssetKuba - LuisKG - Kurla !Itálie - Federicait - ChiaraIMG_6348IMG_6121IMG_6118GE+BY+KGGE- PachkoriaGE - SalomeFinsko - AngelovaFinsko - AngelovČR + S+ITČR - PetraČR - NídlováČR - Jan ČechovskáCR-  Natálka

 

Alle lægemidler til behandling af erektil dykfunktion er ikke til daglig brug eg da den kan manifestere den guddommelige hjælp kogeapotek.com billigt flashback. Og kontrollere deres egen krop eg hvis dit svar er ja, så foreslår vi at du overvejer vores tilbud eller de mest almindelige er ikke farlige og forsvinder som regel i takt med.